System sterowania

Oferujemy projektowanie oraz kompleksowe wdrażanie rozwiązań w zakresie chłodzenia urządzeń przemysłowych a w szczególności maszyn elektrycznych. Zajmujemy się projektowaniem układów chłodzenia, produkcją chłodnic, montażem układów chłodzenia na obiektac.

Chłodnice typu ciecz-gaz

Ta grupa wymienników ciepła to głównie chłodnice silników elektrycznych, ale również chłodnice sprężarek, wzbudnic, generatorów itp. W naszej ofercie znajdują się chłodnice budowane na bazie konstrukcji istniejących projektów oraz będące modernizacją istniejących jednostek.

Chłodnice typu ciecz-ciecz

Chłodnice tego typu to z reguły wymienniki ciepła płaszczowo-rurowe obejmujące chłodnice olejowo-wodne oraz typu woda-woda. Chłodnica produkowana jest na bazie rur gładkich ze stali nierdzewnej, mosiądzu, miedzi lub stali czarnej.

Chłodnice olejowo-powietrzne

Chłodnice olejowo-powietrzne należą do głównej grupy wymienników ciepła produkowanych przez firmę PPH Energo-Silesia sp. z o.o. Z uwagi na dużą różnorodność potrzeb naszych Klientów w naszej ofercie znajdują się chłodnice o mocach od 50 kW do 350 kW.

Modernizacje radiatorowych układów chłodzenia transformatorów

Przedstawiamy alternatywny sposób modernizacji starych radiatorowych układów chłodzenia. Proponujemy zastąpić układy chłodzenia oparte na radiatorach z wymuszonym obiegiem powietrza wolno stojącymi układami chłodzenia w oparciu o chłodnice olejowo-powietrzne.

Modernizacje układów chłodzenia transformatorów z chłodnicami

Dokonujemy powtórnych przeliczeń cieplnych z uwzględnieniem aktualnych parametrów pracy transformatora, jego stopniem zużycia itp. Dodatkowo, nowe układy chłodzenia mogą zostać wyposażone w systemy sterowania oparte na inteligentnych sterownikach SIEMENS.